Sonda


Styczeń to czas wizyty duszpasterskiej, zwanej także kolędą. Dlatego w tym miesiącu zadaliśmy parafianom następujące pytanie: Czy uważa Pan/Pani, że wizyta duszpasterska jest potrzebna? Jeśli tak, to dlaczego?Maria, 70 lat: Oczywiście, że tak. Wizyta ta podbudowuje nas. Mamy możliwość zapoznania się z problemami. Księża mogą udzielić nam swoich rad. To jest naprawdę bardzo ważny kontakt.

Monika, 38 lat: Jest bardzo potrzebna, gdyż umożliwia bliski kontakt z Panem Bogiem. Tym samym wpływa na rozwój parafii i tej rodziny, do której kapłan przychodzi. Ponadto wizyta daje nam szansę rozmowy na różne tematy religijne.

Katarzyna, 16 lat: Tak, jest potrzebna. Ponieważ księża zachęcają, aby chodzić do kościoła, pomaga znaleźć ścieżkę prowadzącą do Boga, aby stawać się lepszym. Także można dowiedzieć się, co dzieje się w parafii i dzięki temu pomóc wspólnocie. Ludzie starsi mają podczas wizyty szansę na kontakt z księdzem, ponieważ z powodu chorób nie mogą często uczęszczać na msze.

Sara, 15 lat: Jest potrzebna, dzięki temu mogę poznać księdza oraz cele parafii. Mogę uzyskać łaski od Boga.

Magdalena, 40 lat: Oczywiście. Choćby dlatego, że na co dzień nie mamy możliwości, żeby porozmawiać właśnie na temat parafii, a to jest bardzo ważne. Każdy powinien uczestniczyć w życiu parafialnym. Jest to czas dla powiedzenia, co mi się podoba/nie podoba, ewentualnie zaproponowania zmian.

Ewa, 39 lat: Można spotkać się z kapłanem, porozmawiać z nim nie tylko o sprawach związanych z wiarą, ale można poznać go jako człowieka. Myślę, że ksiądz w ten sposób może poznać naszą rodzinę. Lubię wizytę duszpasterską.

Oskar, 15 lat: Tak, jest potrzebna. Dzięki niej uzyskujemy łaski dla rodziny, na Nowy Rok. Poznajemy także księdza, możemy porozmawiać o problemach.

Katarzyna, 36 lata: Jak najbardziej jest potrzebna. Bo to jedyny dla wielu ludzi kontakt bezpośredni z księdzem. Kiedy możemy normalnie porozmawiać w warunkach domowych, przekazać nasze uwagi.

opracowały:
Anita Małek
Julia Jakubiec
Katarzyna Szmania